Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kolnie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Tel. kom. 518 595 708

DORADCA DS. OSÓB POKRZYWDZONYCH
(udzielanie informacji, umawianie spotkań ze specjalistami)
Środa: 8.00-10.00,
Piątek: 8.00-10.00,

ZAPEWNIAMY POMOC:

• prawną, psychologiczną, mediacje
  • tłumacza j. obcego i migowego,
  • materialna i rzeczowa,
  • wolontarystyczną.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT prowadząc Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadków i osób im najbliższych do skorzystania z naszej nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej.

Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zapewnia nieodpłatnie:

• pomoc prawną*,
  • pomoc psychologiczną*,
  • pomoc w rozwiązywaniu konfliktów przez mediację*,
  • pomoc tłumacza j. obcego i tłumacza migowego*,
  • wsparcie doradcy zawodowego oraz specjalisty w zakresie pozyskiwania środków finansowych,
  • pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych oraz wyrobów medycznych, niezbędnych w procesie leczniczym,
  • pokrywanie kosztów zakupu żywności lub bonów żywnościowych,
  • pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej,
  • finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych za lokal mieszkalny,
  • pokrywanie kosztów związanych z edukacją ogólnokształcącą i zawodową, także na zasadach indywidualnego kształcenia,
  • pokrywanie kosztów szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe,
  • finansowanie kosztów wyjazdów zorganizowanych dla małoletnich,
  • finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń i regulowaniem spraw związanych z uzyskiwaniem pomocy,
  • pokrywanie kosztów zakupu urządzeń i wyposażenia,
  • pomoc opiekuna pokrzywdzonego.

Zapewniamy pokrzywdzonemu bezpłatność w uzyskaniu wsparcia oraz dyskrecję w zakresie świadczonej pomocy psychologicznej, prawnej i finansowej.

Telefoniczna Poradnia dla Pokrzywdzonych Przestępstwem CZYNNA CAŁĄ DOBĘ

tel. 884 657 604

Jeżeli potrzebujesz pomocy, zadzwoń lub zgłoś się pod jeden z niżej podanych adresów:

OKRĘGOWY OŚRODEK POMOCY POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W ŁOMŻY

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji I Rynku Pracy
18-400 Łomżai, ul. Wojska Polskiego 113
kom. 884 657 604

Doradca ds. osób pokrzywdzonych:
Poniedziałek: 12.00-20.00
Wtorek – piątek: 09.00 – 16.00