Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie zaprasza do udziału w zajęciach programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych .

Oddziaływania korekcyjno – edukacyjne wobec osób stosujących przemoc w rodzinie są kierowane w szczególności do:

1. osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywających karę pozbawienia wolności w zakładach karnych albo wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych;
  2. osób stosujących przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnień od alkoholu lub narkotyków lub innych środków odurzających, substancji psychoaktywnych albo środków zastępczych, dla których oddziaływania korekcyjno-edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie  podstawowej terapii;
  3. osób, które w wyniku innych okoliczności zgłaszają się do uczestnictwa w programie korekcyjno-edukacyjnym.

Naczelnym celem programu jest redukcja zachowań agresywnych u jego uczestników, kształtowanie postaw partnerstwa i szacunku wobec innych osób oraz odpowiedzialności za popełnione czyny przemocowe.

Kwalifikacja i zapisy osób zainteresowanych udziałem w programie odbywają się codziennie w dni robocze w godz. 7.30-19.30, w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wojska Polskiego 69, 18-500 Kolno - sekretariat lub tel. 86 278 13 34.

Udział w programie jest bezpłatny.