To spełnienie marzeń wielu mieszkańców Kolna i Powiatu Kolneńskiego. Dzisiaj oficjalnie otwarto Stadion Miejski. Po kilku latach prac udało się zakończyć wszystkie etapy modernizacji. Teraz sportowcy i fani sportu mogą korzystać z nowego obiektu. Jest tam nowa naturalna murawa na boisku do piłki nożnej, a także infrastruktura lekkoatletyczna - mówił podczas otwarcia obiektu Burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Nowoczesny Stadion dla piłkarzy i lekkoatletów.

“Mieszkańcy są dumni z tego stadionu. Inwestycja poważna, teraz mamy praktycznie wszystkie urządzenia lekkoatletyczne. Do tego mamy certyfikat PZLA 5A, czyli możemy tu organizować ogólnopolskie zawody. Mamy wszystkie systemy pomiarowe elektroniczne, bieżnię na 400 metrów czterotorową, na 100 metrów sześciotorową, miejsce do skoku w zwyż, o tyczce, w dal. No i nową murawę, na której już niebawem nasz kolneński klub, Orzeł, będzie mógł grać.” - mówił Andrzej Duda.

Stadion w Kolnie, to kolejny nowoczesny obiekt sportowy na terenie Powiatu Kolneńskiego - mówił Starosta, Tadeusz Klama. A Starostwo miało swój udział w tej inwestycji.

Starostwo dofinansowało budowę Stadionu.

“Bardzo cieszy taka inwestycja. Jest to jakby dopięcie infrastruktury sportowej na terenie całego Powiatu. Wszyscy budujemy sale, kompleksy sportowe różnego rodzaju. Natomiast miasto Kolno to wszystko spina. Mamy basen, mamy halę sportową, budujemy kolejną przy Zespole Szkół Technicznych. Stadion Miejski jest takim dopełnieniem oferty sportowej na terenie Powiatu Kolneńskiego.

Mamy też swój symboliczny udział w tym projekcie. Ponad milion złotych udało nam się przekazać na budowę tego stadionu. Z tego jesteśmy bardzo zadowoleni, zważywszy na fakt, że korzystają z tego mieszkańcy Powiatu Kolneńskiego.” - mówił Tadeusz Klama.

Podczas uroczystego otwarcia Stadionu Powiat reprezentowali także Przewodniczący Rady Powiatu Kolneńskiego Michał Kulczewski, oraz Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk.