Związek Sybiraków Oddział Terenowy w Kolnie zorganizował przedświąteczne spotkanie opłatkowe. Obecni byli Sybiracy z całego Powiatu Kolneńskiego. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele lokalnych samorządów: powiatu, gminy i miasta, dowódcy kolneńskiej jednostki wojskowej, ksiądz dziekan oraz przedstawiciele zarządu Związku Sybiraków z Łomży.

W trakcie spotkanie wręczone zostały medale dla osób zasłużonych i wspierających Związek Sybiraków w Kolnie. Był to wyraz wdzięczności dla osób, które angażują się przez lata w działalność związku i uczestniczą w uroczystościach i obchodach rocznic. Niektóre wyróżnione osoby brały udział w spotkaniach z młodzieżą szkolną i dzielili się swoimi przeżyciami i wspomnieniami z zesłania.

Odznaczenia dostali m.in. Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski. Łącznie wręczono 11 medali.

W czasie spotkania był czas na wzajemne przełamanie się opłatkiem i wspólny posiłek.

Nie wszyscy Sybiracy mogli przybyć na spotkanie opłatkowe. Wielu z nich jest ograniczonych przez swój wiek, gdyż mają ponad 80 lat. W Powiecie Kolneńskim żyje tylko 25. Sybiraków.