– Chcemy wspomagać rozwój całego regionu, także trochę zapomnianej jego zachodniej części – mówił Marek Olbryś, członek zarządu podczas czwartkowego (21.02) spotkania z władzami powiatu kolneńskiego – starostą Tadeuszem Klamą i wicestarostą Karolem Pieloszczykiem.

Marszałek Olbryś podkreślił, że wspólna rozmowa jest podstawą dobrej współpracy. Wzajemne uzgodnienia co do planowanych działań, możliwości prawnych i finansowych pozwolą obu samorządom na współdziałanie przynoszące lepsze efekty.

Tadeusz Klama, starosta kolneński, nie ukrywał zadowolenia z efektów spotkania:

– Cieszy mnie otwartość z jaką się spotykamy ze strony marszałka – podkreślił. – To doświadczony samorządowiec, podobnie jak ja, więc podejmowane dziś tematy i problematyka samorządu województwa, a także powiatu oraz potrzeb mieszkańców, których w tej chwili reprezentujemy, jest nam dobrze znana.