24. uczniów ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Kolneńskiego sprawdzało dzisiaj jak dobrze znają język angielski. Okazją była piąta już edycja powiatowego konkursu językowego. 

 

Jak mówi nauczycielka języka angielskiego z I LO w Kolnie, Magdalena Banach, w konkursie biorą udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Ma on zachęcać młode osoby do nauki języka obcego.

 

Jak ważna jest jego znajomość, mówił przed rozpoczęciem konkursu Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Cały czas słyszycie, że język angielski jest symbolicznymi drzwiami do nowego świata. On taki jest. Jest językiem komunikacji, dzięki któremu możecie poznać ludzi, świat, różne kultury. I przede wszystkim znaleźć fajną pracę. Świat na Was czeka, na takich ludzi jak wy. Dlatego uczcie się tego języka i idźcie w świat i go zdobywajcie.

Dziękuję Wam za przybycie, Waszym rodzicom za wsparcie. I nauczycielom, którzy uczą Was tego języka i pokazują jak się go nauczyć.” - mówił Tadeusz Klama.

 

Uczniowie, którzy przyjechali na konkurs podkreślali, że przygotowywali się do niego, najczęściej, dzięki pomocy nauczycieli. Ale dużo czasu poświęcali także na czytanie tekstów po angielsku. Czego obawiali się najbardziej? Czasów i gramatyki.

 

Zwycięzców poznamy już niedługo.