Chcemy, żeby nasza szkoła wizualnie weszła w XXI wiek - mówi dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie, Zdzisław Śliwecki. Taki efekt ma przynieść remont części budynku szkoły. Umowę na wykonanie prac podpisano w szkole. 

 

Jak mówi Starosta, Tadeusz Klama nie będzie to tylko zwykłe “pomalowanie ścian”. Zmieni się cały wygląd parteru budynku.

 

Zmieni się wygląd części szkoły.

 

“To długo oczekiwana inwestycja, która ma przynieść pożytek uczniom, nauczycielom i wszystkim, którzy korzystają z naszej szkoły. Remont będzie polegał na odnowieniu całego parteru, posadzki, zmieni się całe wnętrze i szatnia. Naprawdę nabierze to innego wyglądu i, miejmy nadzieję, że spodoba się uczniom i nauczycielom.” - mówi Tadeusz Klama.

 

Dyrektor Liceum, Zdzisław Śliwecki uczniowie i nauczyciele na ten remont czekali od wielu lat.

 “Remont części parteru oraz klatek schodowych w naszym Liceum to bardzo oczekiwana inwestycja. Chcielibyśmy naszą szkołę wprowadzić w XXI wiek, jeśli chodzi o jej wygląd. To, co zaproponował architekt, to, co planujemy zrobić w ramach tego remontu spowoduje, że szkoła będzie miała zupełnie inny wizerunek. Będzie odnowiona, nowoczesna, bardziej jasna, a przede wszystkim też będzie nawiązywała do historycznych elementów stulecia naszej placówki.” - mówi Zdzisław Śliwecki.

 

Starostwo Powiatowe w Kolnie zarządza dwoma szkołami średnimi. W obu, w ciągu ostatnich lat, wiele się zmieniło.

 

Starostwo inwestuje w dwie szkoły średnie w powiecie.

 

“Mamy dwie szkoły. Jest Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych. O obie szkoły naprawdę dbamy. Staramy się ściągnąć jak najwięcej środków zewnętrznych. Przy Zespole Szkół budujemy teraz halę sportową za prawie 11 milionów złotych.

Remontujemy też budynek Liceum. Wcześniej przy tej szkole powstała duża hala sportowa. Kładziemy duży nacisk na edukację. Robimy wszystko, żeby jak najwięcej dzieci, nie tylko z Powiatu Kolneńskiego, uczęszczało do naszego liceum i technikum.” - dodaje Tadeusz Klama.

 

Remont w Liceum Ogólnokształcącym będzie kosztował prawie 650 tysięcy złotych. Ma się rozpocząć na początku wakacji i zakończyć przed 1 września.