Aneta Długozima będzie zarządzała Szpitalem Ogólnym w Kolnie. Podpisała już umowę, zgodnie z którą będzie dyrektorem placówki przez najbliższe sześć lat. Dzisiaj, oficjalnie, Starosta Kolneński, Tadeusz Klama przedstawił ją pracownikom jako ich nową szefową. Jak podkreślał, inwestowanie w ochronę zdrowia to jeden z priorytetów Zarządu Powiatu. Placówka jest w dobrym stanie, a osoba wybrana na stanowisko dyrektora zna ją bardzo dobrze, bo pracuje w niej od 14 lat.

Nowa dyrektor pracuje w szpitalu od wielu lat i dobrze go zna

“Szpital to jednostka bardzo ważna dla wszystkich mieszkańców, która dba o nasze zdrowie. Cały czas go dofinansujemy i cały czas się rozwija. W ciągu mijającej kadencji bardzo dużo zrobiliśmy na rzecz rozwoju szpitala. Mamy perspektywy dalszego rozwoju tej jednostki. Dlatego bardzo się cieszę, że szpitalem będzie zarządzała osoba, która w nim pracowała już od lat i zna jego specyfikę. Mamy przed sobą środki z KPO, które postaramy się również wykorzystać na poczet dalszej modernizacji i rozbudowy naszego szpitala.” - mówi Tadeusz Klama.

 

Kierowanie szpitalem to duże wyzwanie 

Nowa dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Aneta Długozima przyznaje, że przed nią duże wyzwanie.

“Jest to dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie, ale też ogromne zobowiązanie. Uważam, że jest to stanowisko bardzo odpowiedzialne, to też duży zakład pracy. Jednak czuję się do tych nowych obowiązków w pełni przygotowana. I jestem też przekonana, że temu nowemu zadaniu sprostam.” mówi Aneta Długozima.

 

O nowej dyrektor

Aneta Długozima pracuje w kolneńskim szpitalu od 2010 roku. Przez siedem lat była zastępcą głównego księgowego, od 1 września 2017 pełniła funkcję głównej księgowej, a później jednocześnie zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych. Jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Skończyła też kilka kierunków studiów podyplomowych. 

Zastąpiła ona Krystynę Dobrołowicz, która kierowała kolneńskim szpitalem przez 20 lat.