Konkurs „Podlaska Agroliga” 2023 rozstrzygnięty. Wyłonieni zostali najlepsi rolnicy i agroprzedsiębiorcy z województwa Podlaskiego. Laureaci wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu w pałacu prezydenckim.

Nagrody na uczestników zostały przyznane w wielu kategoriach. W kategorii „rolnik” nagrodę Mistrza Agroligii otrzymali hodowcy z powiatu kolneńskiego Dominika i Karol Bednarczyk. W ich gospodarstwie jest 200 krów dojnych.

Tytuł mistrza Podlaskiej Agroligi w kategorii firma zdobyli Agnieszka i Wojciech Wendrzyccy z powiatu grajewskiego.

Konkurs Agroligi ma już 31 tradycję. Uczestnicy konkursu mają okazję do wymiany doświadczeń, co ma wpływ na dalszy rozwój regionu.

Na uroczystym wręczeniu nagród Powiat Kolneński reprezentował Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk. Szczególnie gratulował Dominice i Karolowi Bednarczyk z miejscowości Łacha w gminie Turośl za zdobycie nagrody Mistrza Agroligi w kategorii „rolnik”.