15 sierpnia w całej Polsce obchodzono najważniejsze ze świąt narodowych - Święto Wojska Polskiego. Nawiązując do ogólnonarodowych obchodów mieszkańcy Kolna i okolic wraz z przedstawicielami władz samorządowych wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej po której złożyli kwiaty i znicze pod pomnikami pamięci.

W imieniu Powiatu Kolneńskiego kwiaty i znicze pod pomnikami złożyli Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk i Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Kolneńskiego Zdzisław Szymański.

Obchody Święta Wojska Polskiego są wyjątkową okazją do oddania hołdu nieżyjącym bohaterskim żołnierzom. Szacunek należy się również obecnym żołnierzom, którzy swoją postawą przyczyniają się do budowania bezpiecznej Polski.