To okazja do wspólnego spotkania i złożenia sobie życzeń. Przedstawiciele instytucji, które codziennie współpracują ze Starostwem Powiatowym w Kolnie spotkali się na symbolicznej wigilii. Zaproszeni goście, po odsłuchaniu fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa, dzielili się opłatkiem i składali nawzajem życzenia.

W Wigilii uczestniczyli, między innymi, Poseł Kazimierz Gwiazdowski, obecni byli również przedstawiciele lokalnych samorządów, szkół, bibliotek, kościoła, Straży Pożarnej, Policji, Prokuratury oraz jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego. Gospodarzem spotkania był Starosta Kolneński, Tadeusz Klama

Podczas spotkania goście mogli aktywnie uczestniczyć w części artystycznej śpiewając kolędy. Tę część zaprezentowała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie. Młodzież zorganizował ks. Grzegorz Kierski.