Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i symboliczna kolacja wigilijna. Tak wyglądało świąteczne spotkanie członków kolneńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. W sali KOKiSu spotkało się kilkadziesiąt osób z całego Powiatu. W imieniu Zarządu Związku życzenia składała prezes kolneńskiego koła, Celina Laskowska.

“Dzielimy się tym, co nas łączy - opłatkiem. Niech ta chwila łamania się opłatkiem wypełnia nasze serca niezwykłą radością i odbudowuje w nas nadzieję na lepsze jutro. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam wraz z zarządem najserdeczniejsze życzenia. Niech te Święta będą wyjątkowe, a każdy dzień niech przynosi radość i zadowolenie.” - mówiła Celina Laskowska.

Powiat Kolneński na spotkaniu reprezentował Starosta, Tadeusz Klama.

“Ten rok był dla wszystkich bardzo trudny, między innymi, obarczony wojną za wschodnią granicą. Ale dajemy sobie radę z tymi ograniczeniami i udaje nam się iść dalej.  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Rok, w imieniu swoim i Rady Powiatu Kolneńskiego życzę państwu, przede wszystkim, zdrowych i pogodnych Świąt i żeby nadchodzący rok był lepszy i wyjątkowy. Bez wojny, bez pandemii i żeby spełniły się wasze plany i marzenia.” - mówił Tadeusz Klama.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Kolneńskiego, oraz zaproszeni goście.