Musimy pamiętać o przeszłości naszego kraju, żeby nigdy więcej nie stracić naszej niepodległości. Mówili uczniowie I liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie. Podczas zorganizowanej dzisiaj uroczystości przypomnieli losy Polski od czasów kiedy próbowano wymazać ją z mapy do odzyskania przez nasz kraj niepodległości i tożsamości. Uczniowie śpiewali także pieśni patriotyczne. 

 

“Dla mnie jest to bardzo ważne święto, ponieważ bardzo sobie cenię tradycje i historię naszego kraju.”

 

“Dzień Niepodległości jest ważnym dniem dla Polaków. Przypomina o tak ważnym wydarzeniu, jakim jest odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli. Polacy w końcu mogli odetchnąć i żyć.” - mówili uczniowie. 

 

Jednym z gości zaproszonych na uroczystość był Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk.

 

“11 Listopada jest wielkim Narodowym Świętem wszystkich Polaków. Jest okazją do przypomnienia jak ważna jest dla nas Niepodległość. Polska miała zniknąć z mapy Europy. A my mieliśmy stać się częścią innych narodów - taki był plan zaborców. Realizowali go konsekwentnie przez wiele lat. Ale Polacy od zawsze mieli niezłomny charakter i zawsze dążyli do tego żeby sami o sobie stanowić. Żeby być Narodem nie tylko z własną historią, ale także z własnym niepodległym terytorium.” - mówił Karol Pieloszczyk. 

 

Spotkanie to było też okazją do wyróżnienia uczniów za ich udział w konkursach związanych z obchodzonym świętem.