Ocieplenie, montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła zakłada plan modernizacji budynku przychodni przy ulicy Milewskiego w Kolnie. Starosta Kolneński, Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk oraz Skarbnik powiatu Anna Olszak podpisali umowę na pracę z firmą In-Kol, która wygrała przetarg na realizację inwestycji.

Jak mówi prezes firmy, Krzysztof Prusinowski, zakres prac jest bardzo duży.

“Inwestycja bardzo ciekawa, idealne powiązanie fotowoltaiki z pompami ciepła, termomodernizacja odpowiedniej grubości, wymiana stolarki. Wszystko jest bardzo dobrze przemyślane.” - mówi Krzysztof Prusinowski.

Inwestycja będzie realizowana przy bardzo dużym dofinansowaniu i niewielkich wydatkach z budżetu Powiatu, mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Pozyskaliśmy pieniądze z Polskiego Ładu. Praktycznie w 100% są to środki z zewnątrz i to cieszy, że swoich złotówek dołożymy naprawdę niewiele. Czekaliśmy na rozbudowę przychodni przy ulicy Milewskiego już kilka lat, mieliśmy przygotowana dokumentację i teraz udało się. Mamy podpisaną umowę z wykonawcą, który gwarantuje nam wysoką jakość robót i wykonanie wszystkich robót z zakresu, które były przewidywane. Chcę tylko przypomnieć, że chcemy wykonać termomodernizację, wymianę okien, docieplenie, zainstalować panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i, najważniejsze, zlikwidować bariery architektoniczne, przez budowę windy.” - mówił podczas podpisania umowy z wykonawcą, Tadeusz Klama.

Modernizacja przychodni będzie kosztowała 3mln 169tys. zł., w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu to 90% kwoty (2852tys. zł), a Powiat dołożył 10% (317 tys. zł). Prace potrwają do końca Lipca 2023 roku.