Siedmiu uczniów dostało nagrody po rozstrzygnięciu III edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs był skierowany do uczniów ósmych klas szkół z terenu powiatu kolneńskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 46 uczniów.

O znaczeniu języka angielskiego mówił podczas wręczania nagród dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie, Zdzisław Śliwecki.

“Żyjemy w takich czasach, że nawet w tych kolneńskich instytucjach, polskich instytucjach, język angielski będzie niezbędną umiejętnością, żeby komunikować się z całym światem. Ten świat globalny jest coraz mniejszy  i wymaga od nas w tych umiejętności.”

Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Jermacz ze Szkoły Podstawowej w Czerwonym, drugie miejsce zdobyła Gabriela Foltyńska ze Szkoły Podstawowej w Lachowie, a trzecie zajęło pięcioro uczniów: Konrad Truszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie, Aleksandra Niedźwiecka ze Szkoły Podstawowej w Lachowie,  Alan Makowski ze Szkoły Podstawowej w Małym Płocku, Julia Stachelek i Nikola Piekarska ze Szkoły Podstawowej w Turośli.

Konrad Truszkowski i Kornelia Jermacz mówili, że nie brakowało stresu, ale czuli, że są dobrze przygotowani.

“Stres był, ale uznałam, że będę wierzyć w swoje umiejętności, będę wierzyć w to jak przygotowała mnie do tego moja pani od angielskiego, której zawdzięczam większość moich sukcesów. Myślałam może o drugim, może o trzecim miejscu, ale kiedy dowiedziałam się że dostałam pierwsze, to byłam bardzo szczęśliwa.” - mówiła Kornelia Jermacz.

“Do konkursu przygotowywałem się ucząc się z lekcji na lekcję, a także w domu.  Przypomniałem sobie podstawowe informacje z języka angielskiego. Lekki stres był, ale poszło łatwo.” - mówił Konrad Truszkowski.

Nagrody wręczył uczniom Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Organizujemy ten konkurs, żeby wesprzeć tych, którzy chcą pracować, którzy chcą coś w życiu osiągnąć poprzez właśnie znajomość języka angielskiego, który jest językiem międzynarodowym, który otwiera wszędzie drzwi, w każdym państwie, na całym świecie.  Mamy wszyscy wpływ na kształtowanie tych młodych ludzi: rodzice, szkoła, środowisko. I właśnie taki konkurs jest jednym z elementów, który ma prowadzić i wskazywać im drogę. Bardzo się cieszę, że ta szkoła, oprócz takich podstawowych zagadnień pedagogicznych, robi również takie konkursy. Dzięki pani wychowawczyni,  pani profesor, które organizują takie dodatkowe zajęcia.” - mówił Tadeusz Klama.

Inicjatorkami zorganizowania konkursu są nauczycielki języka angielskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie:  Agata Jurczyk i Magdalena Banach.