“Nasza Planeta, nasze zdrowie” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia ogłoszone przez WHO. To właśnie w rocznicę utworzenia tej organizacji, od 1950 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Ma przypomnieć jak ważne jest dbanie o zdrowie każdego z nas, jak ważna jest profilaktyka. A w tym roku - zgodnie z hasłem - WHO podkreśla jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma nasze otoczenie. I że dbanie o przyrodę, to jednocześnie dbanie o nasze zdrowie. 
 
Nie możemy też zapominać, jak ważni w tym procesie są pracownicy ochrony zdrowia. Także dzisiaj, 7 kwietnia, obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Służby Zdrowia - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.
 
“To osoby, które każdego dnia dbają o nasze zdrowie. Wszyscy pracownicy szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich. Niezależnie od szczebla, na którym pracują i stanowiska, które zajmują - dbają o nas. Szczególnie ostatnie dwa lata, podczas których zmagaliśmy się z pandemią, pokazały jak ważna jest praca tych osób. Dlatego dziękuję całemu środowisku: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, za waszą codzienną pracę. Dziękuję, że zawsze jesteście na pierwszej linii, że mieszkańcy naszego Powiatu zawsze mogą na was liczyć.”- mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.