Duże ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami w I LO w Kolnie. W tym roku planowana jest przebudowa szkoły. A jednym z najistotniejszych jej elementów będzie instalacja windy, która połączy wszystkie kondygnacje. Poza tym łazienki na parterze i drugim piętrze będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi dyrektor I LO w Kolnie, Zdzisław Śliwecki.

“Będzie to przełom, bo ta bariera, która była, z pewnością, wielką przeszkodą, zostanie zlikwidowana. Jeżeli ktokolwiek z problemami z mobilnością, będzie chciał korzystać z naszej szkoły, nie będzie to barierą nie do pokonania.”

Teraz, dostęp do wielu części szkoły jest utrudniony. Między innymi dlatego, że klatki schodowe i wąskie korytarze były dostosowane do norm budowlanych z 1958 roku, kiedy budowano szkołę.

Projekt modernizacji budynku liceum powstał w ubiegłym roku. A w budżecie Powiatu Kolneńskiego zabezpieczono pieniądze na ten cel - mówi Starosta, Tadeusz Klama.

“Modernizacja będzie kosztowała blisko 340 tysięcy złotych. I te pieniądze przewidzieliśmy w budżecie. Dodatkowo złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Chcemy likwidować bariery dla osób z niepełnosprawnościami. A po zakończeniu tej inwestycji łatwiej będzie przemieszczać się między piętrami. Teraz takie osoby muszą prosić o pomoc.” - mówi Tadeusz Klama.

Wszystkie prace związane z modernizacją mają się zakończyć w tym roku.