Uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny. Tym razem, po bardzo długiej przerwie wracają do szkolnych ławek. Po wielu miesiącach zdalnego nauczania, zajęć w których brali udział ze swoich domów, znowu spotkają się z nauczycielami i swoimi przyjaciółmi.

 

“Trochę ciężko się było zebrać do szkoły po pandemii. Ale chciałam już iść, żeby spotkać się ze znajomymi.”

“Obawiam się tylko, że wróci zdalne nauczanie”

 “Chcielibyśmy się już uczyć normalnie”

- mówili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie.

 

Gościem podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w tej placówce był Wicestarosta Karol Pieloszczyk.

“Powrót do tradycyjnej nauki po tak długim okresie zdalnego nauczania to duże wyzwanie także dla nauczycieli. Będziecie musieli zmierzyć się z nowymi trudnościami, których do tej pory nie było. Dlatego życzę Wam wytrwałości, dużo siły i pomysłów, żeby sprawnie wrócić do nauki w klasach. I satysfakcji z zajęć z uczniami, którzy są w klasach, a nie tylko na ekranie komputera.” - mówił Karol Pieloszczyk.

 

Starosta Kolneński, Tadeusz Klama życzył wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym.

“Zaczynacie dzisiaj nowy rok szkolny. Mam nadzieję, że to będzie rok normalnej nauki w szkolnych ławkach. 

Ostatnie miesiące pokazały, że uczyć możemy się z każdego miejsca, w którym jest internet. Ale myślę, że wielu z was zatęskniło do szkoły. Może nie do lekcji, ale do tego, żeby częściej spotykać się ze swoimi koleżankami czy kolegami, albo do tego, żeby częściej wychodzić z domu. 

Po tak długiej przerwie może być wam ciężko wrócić do codziennej nauki w szkole. Trzeba zdecydowanie wcześniej wstawać. Nie można obudzić się pięć minut przed ósmą i z własnego łóżka zacząć lekcję. Nie można powiedzieć, że padł internet, kiedy nauczyciel będzie chciał was zapytać. 

Ale można spędzać czas razem i uczyć się nie tylko na lekcjach. Możecie znowu uczyć się od znajomych z ławki, czy spotykanych na szkolnym korytarzu. Możecie znowu być razem, obok siebie, a nie tylko na ekranie komputera czy komórki. 

I mam nadzieję, że tak będzie przez cały rok :)”  - mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.