To był wyjątkowy rok szkolny - teraz pora na wakacje !!!

 

To był wyjątkowy rok szkolny, podkreślali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie  Ze względu na ograniczenia pandemiczne, większość roku spędzili w swoich domach, a lekcje odbywały się w formie zdalnej. 

 

Jak mówili kończący rok szkolny uczniowie, miało to wiele zalet, bo, np.: nie musieli wcześnie wstawać. Ale brakowało im kontaktu z koleżankami i kolegami. Część uczniów uważa także, że więcej mogliby się nauczyć podczas tradycyjnych lekcji.

 

O wyjątkowości tego roku szkolnego mówił też Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

 

Praktycznie cały rok młodzież uczyła się w formie zdalnej. Nie ze szkolnych ławek, ale ze swoich domów i ze swoich biurek. Myślę, że większość uczniów w tym czasie tęskniła, może nie za szkołą i nauczycielami :) ale za swoimi kolegami.

Jak w tym żarcie, który krążył w internecie w Dzień Wagarowicza - że uczniowie w tym roku uciekają na wagary z domów do szkół :)

Mam nadzieję, że mimo tych trudności wszystkim udało się zakończyć ten rok z dobrymi ocenami.

Także nauczycielom nie było w tym roku łatwo. Musieli zdobyć sporo umiejętności związanych z techniczną stroną zdalnego nauczania. Poza tym nagle - po wielu latach bezpośredniego kontaktu z uczniem - znaleźli się w sytuacji, kiedy klasa ograniczała się do niewielkich obrazków na ekranie. Domyślam się, że prowadzenie zajęć w takich warunkach było dla wielu nauczycieli ogromnym wyzwaniem - mówił podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w I LO w Kolnie, Tadeusz Klama.

 

Na razie uczniowie i nauczyciele zapominają o trudnościach zakończonego już roku szkolnego i rozpoczynają wakacje. 

 

Udanego wypoczynku !!!