Starostwo Powiatowe w Kolnie

Kim są oraz do czego dążą ZDETERMINOWANI?

ZDETERMINOWANI to wedle pełnej nazwy: Stowarzyszenie Aktywnych Absolwentów ZDETERMINOWANI z siedzibą w Kolnie. Fundamentem Stowarzyszenia, na którym wykiełkowała koncepcja jego powołania, jest termin ‘determinacja’. Dla założycieli ww. organizacji  jest to nie tylko termin składowy ich nazwy, ale przede wszystkim zdolność do podejmowania zdecydowanych, konkretnych decyzji, które wynikają z silnych wewnętrznych przekonań, motywacji do podejmowania inicjatyw, przekonania o możliwości oddziaływania i kreowania otaczającego nas środowiska (przed wszystkim społecznego).

       Organizacja ta jest stowarzyszeniem zarejestrowanym na początku 2014 r. Koncepcja jego powołania  zrodziła się przede wszystkim z sytuacji panującej na obecnym rynku pracy. Był to sposób odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego pełni energii oraz pomysłów, chęci do działania, w tym także wykształceni i otwarci na nowe doświadczenia zawodowe młodzi ludzie, nie mogą znaleźć pracy?” Odpowiedź składała się z kilku argumentów, a jednym z  nich był ten brzmiący: „Brak doświadczenia! A co za tym idzie: niedostateczny zasób umiejętności, niski poziom kompetencji zawodowych, niewielka przydatność pozyskanej podczas studiów wiedzy teoretycznej-nieskonfrontowanej z praktyką”. Czy jest to odpowiedni argument? Zdecydowanie nie, gdyż każdy z nas jest Aktywnym Absolwentem, a co za tym idzie posiada bogate doświadczenie. Dotyczy ono zarówno podejmowanych inicjatyw, działalności pozazawodowej, rodzinnej, studenckiej, wolontariackiej, zasobu wiedzy nt. naszego hobby i zainteresowań, ukrytych lub rozwijanych talentów oraz predyspozycji, posiadanego powołania, a także energii do „czynienia czegoś tak, gdzie innym się nie chce lub nie mają na to pomysłu i czasu”. Każdy człowiek jest Absolwentem określonego etapu życia, a wiec posiada określone doświadczenie i dysponuje wachlarzem umiejętności, nawet tak bagatelizowanym jak: wychowanie dziecka, zarządzanie gospodarstwem domowym, gotowania, pielęgnowania roślin, itp. Każdy z nas jest Absolwentem, który coś potrafi i ma wiele do przekazania innym. ZDETERMINOWANI pragną podzielić się swoja wiedzą, umiejętnościami, pomysłami i koncepcjami, ale przede wszystkim energią i pozytywnym myśleniem oraz motywacją. W związku z tym FB profil Stowarzyszenia AA ZDETERMINOWANI, który działa od maja br. ma charakter centrum motywacyjno-informacyjnego. To wyjście dla wszystkich tych, którzy potrzebują zmian, bodźca do działania i recepty na… sprawdźcie sami. Zachęcamy do śledzenia naszej inicjatywy: cyklu motywacji ‘na białej kartce’.
Pozostałe cele Stowarzyszenia wynikając z szerokiego kręgu zainteresowań, wykształcenia, predyspozycji i umiejętności jakie posiadają jego członkowie. Każdy z nich ‘reprezentuje’ określoną dziedzinę i kierunek jakiemu chciałby się poświęcić, realizować rodzące się koncepty, a przez to stanowić cenne źródło wsparcia merytorycznego dla innych współzałożycieli.

Serdecznie pozdrawiamy oraz życzymy pełni determinacji do działania oraz zachęcamy do współpracy!

Monika Cieloszczyk i Karolina Maria Siwik z Członkami Założycielami Stowarzyszenia ZDETERMINOWANI

Dane kontaktowe ZDETERMINOWANYCH:
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.:  500-045-799
FB: Stowarzyszenie Zdeterminowani