Położono nową nawierzchnię asfaltową na powiatowej drodze bez korzystania ze środków budżetu powiatu.

Wykonawca podczas budowy drogi krajowej S61 miał potrzebę wprowadzenia tymczasowej zmiany organizacji ruchu. W związku z tym wystąpiła konieczność zamknięcia odcinka drogi powiatowej 1871B (od skrzyżowania w Surałach do drogi S61). Okoliczność ta została wykorzystana przez dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie (PZD) do podjęcia negocjacji. W ten sposób doprowadził do wykonania remontu innego odcinka drogi 1870B (od Żebrki do Surał).

„taką okazję jak ta należało dobrze wykorzystać. Podczas uzgodnień dostrzegłem możliwość wynegocjowania warunków na dodatkowy remont drogi. W ten sposób zaoszczędziłem kilkaset tysięcy złotych i poprawiłem stan dróg w powiecie bez nakładów inwestycyjnych” – powiedział dyrektor PZD Grzegorz Kulągowski.

Wyremontowana została droga o długości powyżej jednego kilometra. Wykonano na niej warstwę wyrównawczą oraz warstwę ścieralną o grubości 4cm i szerokości 3,5 metra.

Obecnie droga jest wyremontowana i oddana do użytku.