W dniach 7 - 8 października 2019 roku odbyła się 63 Wystawa-Sprzedaż Ogierów Rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Po raz trzeci na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprezentowano łącznie 51 koni.

Wystawa ta jest najważniejszą imprezą hodowlaną Związku na terenie województwa podlaskiego. Zamyka ona 3 – letni okres pracy hodowlanej włożonej w wyhodowanie ogiera przeznaczonego do rozrodu. Służy ona między innymi do promocji koni, będących żywą wizytówką naszego województwa w kraju.

Z terenu powiatu kolneńskiego hodowcą prezentującym swoje ogiery na aukcji był Pan Grzegorz Wiszowaty z miejscowości Grabowo, który został uhonorowany statuetką od włodarzy powiatu wręczoną z rąk Wicestarosty Kolneńskiego Pana Karola Pieloszczyk.