27 kwietnia 2018 roku odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego dla maturzystów we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu kolneńskiego. Udział w uroczystości pożegnania uczniów w I LO w Kolnie wzięli Stanisław Wiszowaty Starosta Kolneński, Sławomir Zalewski Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Oświaty, natomiast w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie Robert Wacław Nadara Wicestarosta Kolneński i Piotr Glinka Sekretarz Powiatu Kolneńskiego. Trzech uczniów z najlepszym wynikiem w nauce otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Kolneńskiego. Nagrodę w postaci tabletu otrzymali:

1. Martyna Rzepnicka – II liceum
  2. Magdalena Kiełczewska – technikum
  3. Michał Niedźwiecki – I liceum

To jednak nie koniec wyzwań, które jeszcze muszą pokonać. Przed absolwentami jeszcze matury, które rozpoczną się już 4 maja 2018 roku. Uczniowie będą musieli zmierzyć się w ten dzień z językiem polskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Po weekendzie na maturzystów czekać będą jeszcze inne przedmioty, takie jak matematyka, język angielski, wiedza o społeczeństwie czy historia. Od 9 maja 2018 roku rozpoczną się też egzaminy z części ustnej z języka polskiego. W tej formie uczniowie będą zaliczać także wybrany język obcy.

Wszystkim abiturientom życzymy powodzenia na maturach.