W piątek 13 października br. w placówkach oświatowych Powiatu Kolneńskiego odbyły się uroczystości związane ze Świętem Edukacji Narodowej. Starosta Kolneński Stanisław Wiszowaty wziął udział w uroczystym apelu zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie, natomiast Wicestarosta Kolneński Robert Wacław Nadara oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Oświaty w Kolnie Sławomir Zalewski reprezentowali Powiat Kolneński podczas obchodów organizowanych w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. W obu szkołach starostwie życzyli nauczycielom i pracownikom szkół sukcesów zawodowych i osobistych, satysfakcji jak też wdzięczności ze strony uczniów oraz wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Był to też czas wręczenia nagród Starosty Kolneńskiego.

Nagrody otrzymali:

- Urszula Banach – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie,

- Bożena Ewa Szczepankiewicz – nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie,

- Józef Chodnicki – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie,

- Bogdan Bazydło – p.o. Dyrektora Bursy Szkolnej w Kolnie.