Ochotnicza Straż Pożarna w Kumelsku świętowała swoje 90-te „urodziny”. Obchody jubileuszowe, które odbyły się w niedzielę, 24 września br., były okazją do wręczenia medali i odznaczeń najbardziej zasłużonym druhom i druhnom.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Robert Nadara, wicestarosta kolneński, Wiesław Dąbrowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolneńskiego, Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, Zenon Białobrzeski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku,  mł. bryg. Tomasz Sielawa, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, mł. bryg. Adam Trzonkowski, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Kolnie,  , Krzysztof Kajko, prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie i skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolnie, Waldemar Witkiewicz, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łomża, Antoni Lewandowski, komendant M-G ZOSP RP w Kolnie i Marcin Sekściński, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno.

Obchody jubileuszu rozpoczęła msza św. odprawiona w kapliczce w Kumelsku przez ks. Krzysztofa Malinowskiego, proboszcza Parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie. Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali pod remizę OSP w Kumelsku, gdzie po złożeniu meldunku Wójtowi Gminy Kolno rozpoczęto dalsze obchody. Zebranych gości powitał Leszek Góralczyk, prezes OSP Kumelsk. Następnie wręczone zostały odznaczenia i medale.

Po wręczeniu medali i odznaczeń nadszedł czas na przemówienia, podziękowania i gratulacje od władz gminy Kolno, powiatu kolneńskiego i Komendy Powiatowej PSP w Kolnie. Członkowie OSP Kumelsk również składali podziękowania za wsparcie wręczając gościom fotoalbumy i proporce przygotowane specjalnie z okazji 90 – lecia istnienia OSP Kumelsk.

Ciekawą niespodzianką dla wszystkich był też film o historii jednostki.