Święto Wojska Polskiego obchodzimy 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920r. zwanej też Cudem nad Wisłą. Była to kluczowa bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Obchody w naszym mieście rozpoczęły się w Kościele pw. Świętej Anny w Kolnie. Przed rozpoczęciem św. mszy na placu przed kościołem została wciągnięta flaga państwowa oraz odśpiewany hymn państwowy. Po mszy nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie władze samorządowe, kościelne, organizacje, instytucje oraz mieszkańcy z terenu naszego powiatu złożyli wiązanki i zapalili znicze pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych pod Lemanem oraz pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Na wniosek wojewody podlaskiego Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Brązowym Krzyżem Zasługi działaczy kolneńskiej Solidarności. Odznaczenia otrzymał Jan Prusinowski oraz Jarosław Skrodzki. Odznaczenia w asyście Starosty Kolneńskiego Stanisława Wiszowatego oraz Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy wręczył dziekan kolneński Ks. Kan. Stanisław Uradziński.

Udział w uroczystości z ramienia samorządu powiatowego wzięli radni Monika Szymańska oraz Wiesław Dąbrowski. Organizatorem obchodów święta był Związek Oficerów Rezerwy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.