To będzie miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzać czas i realizować swoje pasje. W Cieciorach została oficjalnie otwarta świetlica wiejska.

Powstała dzięki dotacji z Zarządu Województwa Podlaskiego oraz funduszom z budżetu lokalnego samorządu. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych.

“Świetlica Wiejska jest dla lokalnej społeczności miejscem do wspólnego spędzania czasu. Istnienie takich miejsc wyzwala w mieszkańcach aktywność i kreatywność. A jej obecność ułatwia organizowanie różnego rodzaju uroczystości. Dla lokalnych organizacji – np. takich jak Koła Gospodyń Wiejskich, jest miejscem, w którym można prowadzić różne zajęcia - kulinarne czy artystyczne. A co najważniejsze o to, żeby takie świetlice powstawały zabiegają sami mieszkańcy.” - mówi wicestarosta, Karol Pieloszczyk.

Z nowej świetlicy cieszą się między innymi panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

“Funkcjonujemy od 2019 roku. W kole są 24 osoby. Mamy teraz świetlicę bardzo fajny budynek, który będzie służył przede wszystkim mieszkańcom i nam w Kole Gospodyń Wiejskich. Mamy teraz gdzie się spotykać. Wyposażona jest kuchnia, jest zmywarka, regał kuchenny, całe wyposażenie, naczyń mamy też troszeczkę. Także już jesteśmy trochę zagospodarowane.” - mówi Beata Makarewicz, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich “Nad Pisą” w Cieciorach

W powiecie kolneńskim jest 33 tego typu obiektów, a będzie jeszcze więcej. Tylko na Gminie Turośl są w miejscowościach Nowa Ruda, Charubin, Cieloszka, Wanacja i Cieciory. Niedługo świetlica powstanie jeszcze w Kruszy.