Dwa oddziały Szpitala Powiatowego w Kolnie będą zmodernizowane. Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał z funduszy unijnych ponad pięć milionów złotych na rozbudowę Oddziału Psychiatrycznego i dokończenie modernizacji Oddziału Wewnętrznego.

“Modernizacja Oddziału Psychiatrycznego będzie polegała na budowie nowego budynku i kompletnym jego wyposażeniu. Natomiast Oddział Wewnętrzny wyremontowaliśmy częściowo w ubiegłym roku. W tym chcemy dokończyć pozostałą część, remontując każdy pokój i kupując wyposażenie.” - mówi starosta kolneński, Tadeusz Klama.

To już kolejna inwestycja w Szpitalu w Kolnie, dzięki której wzrośnie poziom obsługi pacjentów.

“Po modernizacji pacjenci na pewno będą mieli bardziej komfortowe warunki i łatwiej będzie się pracować lekarzom, personelowi medycznemu i pozostałym pracownikom szpitala.” - dodaje Tadeusz Klama.

Łączna wartość inwestycji to sześć i pół miliona złotych, z czego ponad pięć milionów to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego, natomiast wkład własny to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wszystkie prace mają się zakończyć w marcu 2023 roku.