Oświadczenia majątkowe on-line. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało elektroniczny generator oświadczeń majątkowych

Działa już elektroniczny formularz - generator oświadczeń majątkowych. Od 24 marca 2017r. samorządowcy swoje oświadczenia mogą wypełniać  za jego pośrednictwem on-line. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało elektroniczny formularz, wspomagający przygotowanie tych dokumentów. Ponadto oświadczenie dostosowane jest do urządzeń mobilnych – można je wypełnić na telefonie lub tablecie.

Formularz zaprojektowano w trzech opcjach: według wzoru dla stanowisk publicznych, dla samorządowców oraz dla parlamentarzystów. Aplikacja dzieli formularz na bloki tematyczne, pola formularza uzupełnione są o opisy pomagające w ich uzupełnianiu.

Dodatkowo, składane każdego roku dokumenty będzie można zaimportować ponownie – jeśli nie było zmian, zamieszczenie w Internecie w kolejnym roku będzie czynnością techniczną. Formularz można wypełnić na stronie aplikacje.gov.pl, a następnie wydrukować.