Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – Kolno 2017

31 marca 2017r. o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach, które odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych udział wzięło 10 uczniów. Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie bryg. mgr. inż. Paweł Pupek.

Laureatami konkursu na szczeblu powiatowym zostali:
I Grupa – Szkoły Podstawowe:
1. Magdalena Zysk - SP w Porytem,
2. Maciej Rutkowski - SP w Stawiskach.

II Grupa – Szkoły Gimnazjalne
1. Ewelina Podchul - Gimnazjum w Kolnie,
2. Justyna Podchul - Gimnazjum w Kolnie,
3. Magdalena Dardzińska - Gimnazjum w Stawiskach,
4. Kacper Zajączkowski - Gimnazjum w Stawiskach,
5. Wiktoria Korwek - Gimnazjum w Małym Płocku,
6. Natalia Arciszewska - Gimnazjum w Małym Płocku.

III Grupa – Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. Bartosz Serowik - I LO w Kolnie,
2. Maciej Gębarski - I LO w Kolnie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody oraz dyplomy okolicznościowe. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kolnie oraz Nadleśnictwo Nowogród i zostały wręczone przez starostę kolneńskiego Stanisława Wiszowatego. Zwycięzcy będą reprezentować powiat kolneński na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia 2017r. w Białowieży.

W trakcie podsumowania turnieju Starosta podziękował wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom – „dziękujemy za udział w turnieju, gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim”.