Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia daje nam unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie  pragnie poinformować, że tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja. Choroba ta dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, mieszkających we wszystkich krajach.

Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na nią osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności. Niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji  z rodziną i przyjaciółmi, a nawet niezdolności do pracy zarobkowej. Depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15 -29 lat.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi:  Depresja – porozmawiajmy o niej

Głównym aspektem kampanii jest pokazanie tego, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa na ten temat stanowi istotny element powrotu do zdrowia. Stygmatyzacja chorób psychicznych, w tym depresji, nadal dla wielu osób na całym świecie stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie pomocy.

Ulotki i plakaty związane z kampanią